Zīdainis kož barošanas laikā

Zīdainis kož barošanas laikā

Zobu nākšanas laikā, mazulis košļās visu, ieskaitot mammas krūtsgalu! Nepieļaujiet, lai šis ieradums pamudina Jūs atradināt mazuli no barošanas ar krūti agrāk, nekā tas nepieciešams bērnam. Saskaņā ar dažādiem pētījumiem, jo ilgāk mazulis tiek barots ar krūti, jo gudrāks un veselīgāks viņš aug.

Amerikāņu medicīnas doktors Viljams Pentons Sīrs ir pediatrs un vairāk kā 30 grāmatu par audzināšanu autors. Kopā ar sievu pārstāv tā saukto “iedzimto vecāku” filozofijas teoriju. Saskaņā ar šo metodi, vecāki vēro jaundzimušo komunikatīvos žestus, lai saistībā ar tiem censtos apmierināt bērna fiziskās un emocionālās vajadzības.

Mēs Jums piedāvājam Viljama Pentona Sīra padomus, kas varētu palīdzēt atturēt Jūsu bērniņu no košanas barošanas laikā un mazināt sāpes, lai Jūs ar bērniņu variet justies komfortabli visu zīdīšanas periodu.

  1. Sakiet “Sāp!”, kad Jums sāp. Jūsu reakcija pārsteigs mazuli, liekot tam pārtraukt kost. Ja šo izmēģināsiet uz mazuļa, kad viņam ir tikai kādi.9 mēneši, bērns var nesaprast pārtraukt zīšanu pavisam. (Jo bērns nesaprot, ka reakcijas iemesls ir viņa darbība). Savukārt, 15 mēnešu vecumā bērns apzinās ;pietiekami, lai saprastu Jūsu emocionālo reakciju, un nepārtrauktu tādēļ zīdīšanu pavisam. Tādēļ katrā darbībā jāņem vērā bērna vecums.
  2.  Sargājiet krūtsgalu. Turiet pirkstu pie bērna mutes kaktiņa zīdīšanas laikā.. Tā vietā, lai dusmotos un kliegtu, kad mazulis iekožas – ielieciet rādītājpirkstu starp mazuļa smaganām un maigi papletiet viņa žoklīti. Tad ar pirkstu aizķeriet krūtsgalu un izņemiet to no bērna mutes.
  3. Pamēģiniet piedāvāt pirkstgala košļāšanu. Kolīdz bērns sāk kost, nekavējoties ielieciet pirkstu viņam mutē (starp smaganām). Virziet pirkstu aiz krūtsgala un lai bērns kožļā pirkstu. Šis krūtsgala “izglābšanas” paņēmiens darbojas īpaši labi, ja mazulim ir jūtīgas smaganas zobu nākšanas laikā.
  4. Izmēģiniet “noņemšanas un noguldīšanas” tehniku. Ja mazulis ir vecāks par 1. gadu- kad viņš kož, nekavējoties noņemiet viņu nost no krūts un noguldiet to. Bet nedariet to nosodošā veidā, bet kā pašsaprotamu un vienkāršu lietu. Jums jāizveido bērnam nosacījuma refleksu – košanai zīdīšanas laikā seko zīdīšanas pabeigšana.
  5. Izmēģiniet zodiņa noliekšanu. Tiklīdz bērns sāk kost, ar brīvās rokas rādītājpirkstu novietojiet to virs bērna apakšlūpas un maigi paspiediet to uz leju. Tas ievērojami mazinās košanas stiprumu.

Šie ir tikai daži padomi, kas varētu palīdzēt māmiņām neizjust diskomfortu barojot mazuli.
Kāda ir Jūsu pieredze un ieteikumi, lai zīdīšanas procesu padarītu patīkamāku?

Informācija ņemta no DrMomma.org

Atbildēt