Šķidruma uzņemšana zīdaiņiem un maziem bērniem!

Šķidruma uzņemšana zīdaiņiem un maziem bērniem!

Apmēram 50%-60% cilvēka ķermeņa masas sastāv no ūdens, turklāt ūdenim ir neaizstājama loma organisma bioķīmiskajos procesos. Zīdainītim, kas ēd tikai mammas pienu, papildu šķidrums jādod tikai tad, kad mazais slimo, ir vemšana, caureja vai paaugstināta temperatūra. Tiklīdz sākat dot bērnam cietu ēdienu, jāsāk dot bērnam arī padzerties.

Cik daudz šķidruma bērniem ir nepieciešams?

Lai bērns sekmīgi attīstītos un lai tiktu nodrošinātas visas fizioloģiskās funkcijas ir nepieciešams šķidrums. Bērna pirmajā dzīves gadā, kad viņš sver līdz 10 kg, uz katru kilogramu svara ir vajadzīgi 100 ml šķidruma, tas būtu apmēram viens litrs dienā. Pēc gada vecuma vēl papildus uz katru kilogramu virs 10 kg nepieciešami 50 ml šķidruma, tas ir pusotrs litrs dienā. Vēlāk, pēc 20 kg, uz katru kilogramu svara nepieciešami 20 ml šķidruma. 25 kg smagam veselam bērnam diennaktī nepieciešami 1600 ml šķidruma.

Speciāls ūdens bērniem. Ar ko atšķiras no parastā ?

Vecāki nereti prāto, kamdēļ iegādāties tieši bērniem ražotu ūdeni, ja veikalu plauktos pieejami arī citi ūdens veidi. Atbilde ir pavisam vienkārša – krūts piens un mākslīgā piena maisījumi zīdaiņiem satur minerālvielas bērniem vajadzīgajos daudzumos, tāpēc nav vēlams lietot papildus minerālvielu avotus, piemēram, minerālūdeni, jo tas lieki noslogos bērna organismu. Specializētajā bērnu ūdenī ir samazināts minerālvielu daudzums. Parasti šim ūdenim piemīt absolūti neitrāla garša, tāpēc tas ir ļoti piemērots maisījumu, putru un dažādu dzērienu pagatavošanai.

Kāpēc mazulim jādzer tēja ?

Tējas, kas izstrādātas īpaši bērniem, nodrošina papildus šķidruma uzņemšanu, un tām ir vispārspēcinoša iedarbība.

Humana tējas

Humana tējas ir ne tikai garšīgi, bet arī veselīgi dzērieni, izstrādāti īpaši bērniem, tā lai tējām būtu labvēlīga funkcionālā iedarbība uz mazuļa organismu: pastiprinātas gāžu veidošanās mazināšana, miega veicināšana u.c.t.  Humana tējas bērniem nesatur kristālisko cukuru, jo tajās kā saldinātājs tiek izmantota laktoze – dabīgs piena cukurs, kas ir arī mātes pienā sastāvā. Šīs tējas izgatavotas bez konservantiem, mākslīgajiem aromatizētājiem un krāsvielām.

Tējas, kas palīdz remdēt punča sāpes:

  • Fenheļa tēja ar ķimeņu ekstraktu, ko uzturā var lietot no otrās nedēļas, novērš vēdera uzpūšanos, kolikas un normalizē gremošanas procesus.
  • Vēdera darbību regulējošā tēja, kas piemērota jau no vienas nedēļas vecuma, palīdz ja nepieciešams pieregulēt mazuļa vēdera darbību, novēršot vēdera uzpūšanos, kuņģa un zarnu spazmas, kā arī, lai palīdzētu pret aizcietējumiem un uzlabotu ēstgribu.
  • No 4. mēnešu vecuma mazulim var piedāvāt zāļu tēju, kuras sastāvā ir kumelīšu, liepziedu, melisas ekstrakti. Šī tēja uzlabo gremošanas procesus, kā arī nodrošina maigu nomierinošu darbību un labvēlīgi ietekmē miegu – tātad ideāli piemērota vakariņu laikam.

Tēja, kas palīdz aizmigt:

Miega tēja ar atsvaidzinošo citrona aromātu, tai piemīt, maiga nomierinoša iedarbība. Tējas sastāvā esošais melisas ekstrakts stimulē gremošanas sistēmas darbību, kaķpēdiņas un timiāna ekstraktam piemīt pretiekaisuma iedarbība, savukārt liepziedu ekstrakts palīdz iemigt.

Tēja, kas stiprina imunitāti:

Humana augļu tēja no 8. mēnešu vecuma ir ar vitaminizējošu un vispārspēcinošu iedarbību. Šī tēja paaugstina organisma aizsargspējas pret infekcijām un stiprina imunitāti.

Bērnu pārtikas HUMANA uztura speciāliste Tatjana Tepo.

Atbildēt