12 Padomi piebarošanas uzsākšanai.

12 Padomi piebarošanas uzsākšanai.

1. Zīdainim jābūt veselam, jauna produkta ieviešanas brīdī.

2. Piebarot vajadzētu pirms barot ar krūti vai mākslīgo maisījumu. Augļu sulas un biezeņus labāk dot pēc barošanas.

3. Vislabāk sākt ar monokomponento (tikai viens produkts) ēdienu.

4. Optimālā jaunā produkta sākuma deva ir no pus-tējkarotes līdz vienai tējkarotei.

5. Barojiet mazuli tikai ar karoti. Pieskarieties pie mazuļa lūpām, tā, lai viņš sajustu produkta garšu un pats atvērtu muti. Esiet gatavi, ka mazulis var arī atteikties no dažiem jauniem produktiem, bet jaunā gardēža vēlmes parasti ir mainīgas un pēc laika var piedāvāt to pašu produktu vēlreiz.

6. Produkta daudzumu var pakāpeniski palielināt 5-7 dienu laikā līdz vecuma normai. Pilnas porcijas apjoms ir atkarīgs no zīdaiņa vecuma. Piemēram 6-8 mēnešos piebarojumam jāsastāda ap 200 kcal, tas ir aptuveni 180 g HUMANA putras.

Papildus ēdiena kvantitāte:  
*krūzīte = 200ml
tatjanas tabula

7. Jauno produktu ieteicams ieviest no rīta, lai būtu iespēja pēc tam novērot bērnu un iespējamās reakcijas uz jauno ēdienu.

8. Pakāpeniski palielinot produkta daudzumu, jāseko līdzi mazuļa reakcijai uz to. Pārtikas nepanesības vai alerģijas pazīmes var būt: vēdera izejas izmaiņas, caureja, vēdera uzpūšanās, un ādas reakcijas. Ja pamaniet kādas minētās
pazīmes, labāk izslēdziet šo produktu no mazuļa ēdienkartes.

9. Nevajadzētu ieviest jaunu produktu profilaktiskās potes periodā. Labāk izturēt intervālu 5-7 dienas pirms un pēc vakcinācijas.

10. Svarīgi, lai piedāvātā ēdiena konsistence būtu atbilstoša mazuļa vecumam. Sākumā smalki homogenizēti pusšķidri biezeņi, tad biezāki biezeņi un no 8-9 mēnešiem ēdiens var saturēt mazus gabaliņus. Tuvojoties gadam var piedāvāt cietākus ēdienus, kurus bērns pats var sakošļāt (piemēram tvaicētas kotletes, ābola šķēle)

12. Produktam jābūt svaigam un siltam (ap 37ºC) .

ĒDIENKARTES PIEMĒRS

tatjanas tabula 2

Bērnu pārtikas HUMANA uztura speciāliste Tatjana Tepo.

Atbildēt