Pirmā karote Jūsu mazuļa dzīvē

Pirmā karote Jūsu mazuļa dzīvē

Mēs nevaram nosaukt precīzu vecumu, kad sākt atradināt mazuli no mātes piena un sākt piebarot, jo katram mazulim tas ir atšķirīgi.

Mazuļa pirmā gada otrajā pusē enerģijas patēriņš bērnam pieaug, tādēļ atradināšanas sākums parasti ir no 6 mēnešiem. Tas ir liels solis Jūsu mazuļa attīstībā un burvīgs brīdis arī Jums.
Protams Jūs vēlaties savam mazulim dot pašu labāko, arī uztura lietās. Lai Jums palīdzētu un Jūs atbalstītu, mēs esam apkopojuši dažus vienkāršus norādījumus.

Pirmkārt Jūsu mazulis ir individualitāte ar savām attīstības stadijām, kas attiecas arī uz viņa zobiņiem. Jāapzinās, ka pārtikas struktūrai, ko dodat mazulim, ir jāatbilst Jūsu mazuļa zobu attīstībai.

1. Piens:
Pienam ir liela un svarīga nozīme barības uzņemšanai mazuļa organismā, katrā bērna augšanas stadijā. Pat tad, kad viņam jau ir gads un vairāk. Ikdienas piena devas uzņemšana saražo mazulim apmēram 1/3 no enerģijas, kas viņam ir nepieciešama.

2. Sāls daudzums bērnu pārtikā:
Paaugstināts sāls daudzums ir kaitīgs ikvienam, bet īpaši nepatīkamas sekas tas var radīt jaundzimušajam un mazulim pat tajā vecumā, kad viņš jau sāk rāpot un staigāt. Liels sāls daudzums var tikt aizvadīts no organisma ar nieru palīdzību, bet bērna nieres vēl nav tik pietiekami attīstītas, lai varētu pārstrādāt lieko nātrija daudzumu, kas nozīmē, ka nātrijs uzkrājas organismā un tas var kaitēt mazuļa veselībai.

18k3cxeq6uufkjpg3. Cukurs bērnu pārtikā:
Cukurs bērniem dod tikai un vienīgi enerģiju. Tas nedod bērnam nekādu citu papildus barības vielu, kas būtu nepieciešama viņa augšanai un attīstībai. Vēl vairāk- pārlieku daudz cukura lietošanas var pieradināt bērnus dot priekšroku arī vēlāk viņa dzīvē saldiem produktiem, kas noteikti nav labi bērna zobiem un var veicināt aptaukošanos.

 

 

 

Daži ieteikumi, kuriem būtu svarīgi sekot:

Bērniem līdz 12 mēnešu vecumam vajadzētu izvairīties no:

  • Barības kur ir daudz sāls;
  • Bagātinātas barības;
  • Sīpoliem, ķiplokiem, puraviem, pupām, riekstiem un olām.

Bērniem no 12 mēnešu vecuma:

  • Mēģiniet lietot ļoti nelielu daudzumu sāls bērna pārtikā. Vislabāk, ja sāls būtu ar fluoru jeb jodu.
  • Izvairieties no pār aromatizētas vai garšvielu bagātinātas pārtikas.
  • Izvairieties no dzērieniem un barības, kurā ir par daudz cukura.
  • Ieteicamais šķidrums ir ūdens.
  • Mēģiniet lietot apmēram 500 g piena ekvivalenta katru dienu. Lietojiet piena aizstājējus vai svaigu pienu, zema tauku satura sieru, vai jogurtu. Bez pievienotām vielām- cukura un ēdienu bagātinātājiem.

Bērniem pēc 36 mēnešu vecuma:

  • Jūsu bērns var ēst visu pieaugušo barību, bet lūdzu, atcerieties, ka pārāk daudz sāls nav veselīgs ne Jūsu bērnam, ne arī Jums.

 

 Informācija iegūta: www.humana.de

 

 

Atbildēt