Mazuļa pirmie solīši

Mazuļa pirmie solīši

Bērni sāk kustēties un staigāt apkārt dažādos veidos.

Protams, agri vai vēlu Jūsu mazais, saritinājušais kamoliņš riskēs un sāks kustēties pa šo pasauli, bet kā tas īsti izskatīsies un, kad tas sāksies- to neviens nevar paredzēt.

Vispopulārākais un tipiskākais būtu tas, ka mazulis sāk velties, tad viņš sāk sēdēt, no sēdēšanas izkustās, un tad sāk rāpot. Ar laiku pieceļas augšā, nedaudz pašūpojās, sper vienu solīti, tad vairāk, un tad viņš jau sāk skriet, un vēl vairāk skriet!

Taču patiesībā mazuļi sāk darboties un soļot tikai viņiem pašiem zināmajā īpašajā iekšējā bungu ritmā. Daži bērni rāpošanas periodam vispār paiet garām. Kāda māmiņa stāsta: “Manam dēlam vakar palika 10 mēneši un viņš jau spēra savus pirmos solīšus. Viņš pilnībā izlaida rāpošanu!” Viņas mazulis gan tāds nav vienīgais. Pēc kādas dakteres pieredzes- aptuveni 10 % no mazuļiem izlaiž rāpošanas procesu. Vai tam ir īpaši jāpievērš uzmanība un jāsatraucas par to? Nē, protams, ka nē!

Ir bērni, kuriem pārvietošanās, kustēšanās aiziet pilnīgi citā virzienā. Viņiem nav īpašas intereses piecelties un atrasties vertikāli ilgstošu laiku. Gluži pretēji, viņiem ļoti lielu prieku sagādā vienkārši ripināties no vienas istabas daļas uz otru.

Ir vēl viena daļa mazuļu, kas ir tā saucamie dibenašļūcēji, viņiem patīk pārvietoties no vienas vietas uz otru tikai uz dibentiņa, palīdzot ar rokām un kājām.

Pats svarīgākais, lai šajā vecumā mazulis attīstās. Vecākiem ir jādod bērnam pietiekami daudz telpas, lai bērniņš var darboties. Mazulis pats arī izmantos šo iespēju, un pats arī izdomās kā viņam labāk savu attīstību veidot.

Ja mazulis tomēr vēl nav uzsācis staigāt līdz 18 mēnešiem, tad griezieties pie ģimenes ārsta.

Informācija iegūta: Nezināms autors

Atbildēt