Kas ir sāls? Vai BIO biezenīšos to atradīsi?

Kas ir sāls? Vai BIO biezenīšos to atradīsi?

Mūsdienas arvien vairāk uzmanības pievēršam produktu izcelsmei, un vēlamies savus mazuļus barot ar vislabāko un kvalitatīvāko pārtiku.header-baby-with-spoon

BIO produkcija ir veselīgs, viegls un garšīgs ēdiens, kas pēc ēšanas nenoslogo mazuļa kuņģi, neradotbio-siegel smaguma sajūtu. Mēs nevaram būt droši par to, kādos apstākļos audzēti veikalos nopērkamie augļi un dārzeņi, gaļa un zivis tāpēc BIO biezeņi ir droša alternatīva.

Ražotājs, kas rūpējas par bērnu veselību mērķtiecīgi nepievieno biezeņiem sāli, cukuru, un citas sastāvdaļas, kuras var uzlabot produkta garšu. Bet bieži vien mēs redzam uz iepakojuma gan sāli, gan cukuru.

Izskaidrojums tam ir – 

Nātrijs ir elements, kuru dabīgi var atrast dārzeņos, augļos kā arī jūras produktos. Savukārt, zinot nātrija saturu produktā, iespējams aptuveni aprēķināt sāls saturu pēc sekojošas formulas:

sāls = nātrijs x 2,5

Tāpēc sanāk, ka dabīgi produkti arī satur sāli, bet to daudzums ir ļoti zems. Un uz iepakojuma norādītais sāls ir tikai dabīgā nātrija klātbūtnes rezultāts!

Humana Vācijā ražotiem BIO produktiem NAV mākslīgi pievienots sāls!!

header-jars-with-quality-of-100-percent

Par sāli: 
Sāls – tas ir nosaukums ķīmiskajam savienojumam – Nātrija Hlorīds. Sāls sastāvu veido 40 % Nātrijs – minerālviela un neaizstājama uzturviela, ko organisms pats nevar veidot – un 60 % Hlorīds. Mūsu organismā nātrijs piesaista ūdeni, lai uzturētu starpšūnu un šūnu šķidruma balansu. Bez tā organisms nevar funkcionēt. Pastāv daudz dažādu sāļu veidu: rupja un smalka galda sāls, rozā Himalaju sāls, jūras sāls, ķeltu sāls, košer sāls un vēl daudz citu. Mūsdienas daudzi izvēlas jūras sāļus un Himalaju sāli, to minerālvielu satura dēļ. Tomēr, ja objektīvi izvērtēt minerālvielu saturu, tad šis noteikti nevarētu būt galvenais iemesls, kādēļ izvēlēties vienu vai otru sāls veidu. Tas, ka, piemēram, Himalaju vai Ķeltu jūras sāls nebūs rafinēts, balināts un nesaturēs pārtikas piedevas, gan ir pamatots iemesls, lai izvēle kristu par labu šiem, nevis galda sālim. Jebkurā gadījumā, sāls nav minerālvielu avots, un ar tā daudzumu uzturā nevajag pārspīlēt, neatkarīgi no tā, vai lietojat Ķeltu jūras sāli, vai galda sāli.

Bērnu pārtikas HUMANA uztura speciāliste Tatjana Tepo.

Spied te, ja vēlies uzzināt vairāk par Cukuru Piena maisījumos.

Atbildēt