Kad ģērbšanās mazulim liek raudāt

Kad ģērbšanās mazulim liek raudāt

“Mans divus mēnešus vecais mazulis histēriski raud, kad es viņu pārģērbju. Tas man liek justies šausmīgi, bet ko es tur varu darīt?”

Nepārdzīvojiet – daudzi bērni protestē, kad viņu pārtin. Pārdzīvojums, kad tevi atrauj no siltuma un omulības, var būt nepatīkams. Iedomājaties, kā viņš juties mātes vēderā: siltumā un drošībā, maigumā un mājīgumā. Jūsu bērniņš labprātāk izvēlētos tās sajūtas, kopš viņš nonācis lielajā pasaulē. Tādēļ tas nav nekāds brīnums, ka bērniņš mīl būt siltumā un ietīts sedziņā. Kad viņš sajūtas pliks un ārpus siltuma pārtinot, viņš ziņo jums, ka viņam tas nepatīk. Un vienīgais veids kā viņš Jums par to māk paziņot- ir raudot.

Dažādi faktori padara pārģērbšanu īpaši nepatīkamu mazuļiem. Viens ir tas, ka mazuļi nevar pietiekami regulēt savu ķermeņa temperatūru. Kad bērns ir bez drēbītēm, ķermeņa temperatūra strauji krītas un tam nepieciešams ilgāks laiks, lai sasiltu, kad mazulis ir atkal saģērbts.
Bez tam, kad Jūs pārtinat bērniņu, viņa ķermeņa daļas tiek grūstas un vilktas, kad krekliņš tiek vilkts pāri galvai un uz augšu, un leju, pāri rociņām un kājiņām. Dažiem mazuļiem, kuri ir īpaši jūtīgi pret pieskārieniem, šī nodarbe var būt īpaši nekomfortabla. Viņi to izrāda, griežoties prom, izliecot muguriņu un raudot.

Paredziet to jau iepriekš un veiciet pārtīšanu pēc iespējas maigāku un ātrāku. Turiet tīrus autiņus, salvetītes un tīras drēbītes pa rokai. Apsveriet iespēju iegādāties siltas mitrās salvetes, vai samitriniet papīra dvielīti vai tīrāmo lupatiņu siltā ūdenī.

Kad mazuli pārģērbjat, apsedziet viņu ar mīkstu dvieli vai sedziņu, lai saglabātu siltumu. Vai arī nenoģērbjat viņam visu uzreiz: vispirms apakšdaļu, lai nomainītu autiņus, augšdaļu atstājot apģērbtu. Variet arī mēģināt izklaidēt viņu turot kaut ko virs galvas, vai dziedot dziesmiņu, lai novērstu viņa uzmanību pārtīšanas laikā.

Tomēr, pats svarīgākais, ko variet darīt, ir palikt mierīgai. Ja satrauksieties, mazulis to sajutīs pēc Jūsu sejas izteiksmes, pēc balss un pēc pieskārieniem, kad centīsieties pārtīšanu veikt pēc iespējas ātrāk. Un tas mazulim liks tikai vairāk satraukties. Tādēļ ievelciet dziļi elpu un atcerieties: mazulis neraud Jūsu dēļ. Iedrošiniet bērniņu, sakot “Mīlulīt, es saprotu, ka tev tas nepatīk, vēl tikai dažas sekundes. Es jau velku virsū pidžamu.” Pat, ja mazulis vēl nesaprot Jūsu vārdus, Jūsu maigais, mīļais balss tonis pareizi uzrunās bērniņu.

Informācija ņemta no žurnāla “American Baby”

Atbildēt