JAUNUMS! Humana PUTRAS!

JAUNUMS! Humana PUTRAS!

Putras bērnu uzturā. Humana piedāvā 13 JAUNAS putras! 

Putra ir lielisks veids, kā vienā maltītē apvienot olbaltumvielas, ogļhidrātus, šķiedrvielas un taukvielas, tādējādi apgādājot organismu ar visām galvenajām uzturvielu grupām. Pilngraudu putras ir diezgan vēlamas, neatkarīgi no tā, vai izvēlaties tās ēst brokastīs vai vēlāk pa dienu.

 

8 PIENA PUTRAS:putraam piena

 

Sastāvdaļas satur tikai dabīgu cukuru.

Nav pievienots papildus cukurs.

.

 • Ar vecumam atbilstošu pienu
 • Ar svarīgiem vitamīniem un minerālvielām
 • Ar FOS
 • Vecumam atbilstošai attīstībai.

 

 

 

 

Bērni dzīvē ir vissvarīgākais. Humana sniedz viņiem visu, kas nepieciešams vecumam atbilstošai attīstībai. Humana kā mazuļu uztura speciālisti, ar pieredzi pētniecībā un attīstībā 60 gadu garumā, piedāvā uzticamus un dabai tuvus produktus.

 

5 BEZ PIENA PUTRAS: putraam bez piena

 • Nesatur pienu.
 • Lieliski piemērota alerģiskiem bērniem/bērniem ar īpašām vajadzībām.

 

Vecumam atbilstoša attīstība saskaņā ar dabu.

 • A, C, D vitamīni, cinks veselai imūnsistēmai.
 • Kalcijs – svarīgs kauliem un zobiem
 • Dzelzs – svarīgs asins veidošanas procesā.

 

Bez papildu: cukura, aromatizētājiem, krāsvielām* un konservantiem* (*atbilstoši likumam).

 

Kas vērtīgs ir putrā?

 1. Saliktie ogļhidrāti. Šīs uzturvielas organisms nevar tik ātri pārstrādāt, tāpēc tās sniedz sātu un enerģiju ilgam laikam – putra ir ļoti labs starts dienai. Salīdzinājumam: ja brokastīs galvenokārt uzņem vienkāršos ogļhidrātus (cukuru, saldumus, tostarp biezpiena sieriņus, un augļus), ēstgriba atjaunojas pavisam drīz.
 2. Graudi satur šķiedrvielas (balastvielas), kas nepieciešamas organisma normālai funkcionēšanai. Tās gremošanas traktā gandrīz nesadalās un neuzsūcas, būtībā šķērso to nemainīgā veidā, toties veicina sagremotā ēdiena virzīšanos pa zarnām un novērš aizcietējumu veidošanos. Šķiedrvielas kavē cukuru un tauku uzsūkšanos, mazinot holesterīna izgulsnēšanos asinsvadu sieniņās. Tās piesaista ūdeni un gremošanas traktā uzbriest, nodrošinot sajūtu, ka ēsts pietiekami.
 3. Graudos ir daudz vērtīgu minerālvielu un vitamīnu.

Kad sākt iepazīstināt savu mazuli ar putrām?

Par piebarojumu var sākt aizdomāties pēc mazuļa 6 mēnešu vecuma. Protams, dažkārt ir situācijas kad piebarot sāk jau pēc 4 mēnešiem.  Jāatceras, ka pārāk agri iepazīstināt mazuli ar ēdienu arī nav vērts, jo mazuļa gremošanas sistēma vēl nav nobriedusi, viņam vēl aizvien ir mēlītes izstumšanas reflekss, kā arī – bērniņš pats vēl neprot vertikalizēties. Pirmā gada otrajā pusē bērni kļūst aktīvāki un tiem rodas vajadzība pēc papildus enerģijas.

Pirmais piebarojums­ ne tikai dārzeņi!

Pirmais piebarojums patiesībā var būt dažāds, nav teikts, ka tiem noteikti ir jābūt tikai dārzeņiem!

Kāda ir ideāla putra?                

 • Viegli sagremojama, tādējādi saudzē mazuļa vēderiņu
 • Ar vecumu atbilstošu tekstūru, lai veicināt bērna košļāšanas prasmes.
 • Ar zemu cukura daudzumu. Pārmērīgs cukura daudzums var pieradināt bērnu vēlāk dzīvē dot priekšroku saldākiem ēdieniem, kas var radīt problēmas ar zobu bojāšanos un aptaukošanos. Putru sastāvdaļas jau satur dabisku cukura daudzumu – tā pievienošana nav nepieciešama un nav veselīga.
 • Bez aromatizētājiem, jo bērniem jāpierod pie dabiskas ēdiena garšas

Pie rupjākas konsistences ēdieniem zīdainis tiek pieradināts pakāpeniski. Tādēļ svarīgi izvēlēties vecumam atbilstošo putru tekstūru,lai veicinātu bērniņa košļāšanas prasmes.

HUMANA putras atbilst visiem ideālas putras kritērijiem!

Gatavotas no ekoloģiski tīriem produktiem, sastāvā pievienotas daudzveidīgas augļu vai dārzeņu piedevas. Apzināti netiek pievienots kristāliskais cukurs un aromatizētāji. Sabalansēts vitamīnu un minerālvielu sastāvs atbilstoši bērna vecumam. Katrai vecuma grupai – atbilstošā putras tekstūra.

 

Bērnu pārtikas HUMANA uztura speciāliste Tatjana Tepo.

Atbildēt