fbpx
Mātes un bērna veselības uzlabošanas plāna ietvaros 2013.gadā plānotie pasākumi.

Mātes un bērna veselības uzlabošanas plāna ietvaros 2013.gadā plānotie pasākumi.

1. Lai izglītotu jaunās māmiņas un vecākus par zīdīšanas jautājumiem, Veselības ministrija plāno atkārtoti izdot informatīvo materiālu „Zīdīšanas ABC”.
2. Organizēt informatīvus pasākumus grūtniecēm un jaunajiem vecākiem par zīdīšanu un bērnu drošību un jauniešiem par veselīgu dzīvesveidu, seksuālās un reproduktīvās veselības jautājumiem.
3. Sadarbojoties ar nevalstiskām organizācijām un pašvaldībām, pilnveidot jauniešu zināšanas par veselīga dzīvesveida, seksuālās un reproduktīvās veselības jautājumiem jauniešu neformālās izglītības programmu ietvaros.
4. Lai izglītotu jaunos vecākus par vardarbības ģimenē novēršanu un atbalsta iespējām, kā arī veicināt sabiedrības izpratni par vardarbības ģimenē novēršanas iespējām, izdot informatīvu materiālu jaunajiem vecākiem par bērna veselību.
2013.gadā paredzēts turpināt Mātes un bērna veselības uzlabošanas plānā 2012.-2015.gadam noteikto pasākumu izpildi, tai skaitā:

  • Reģionālo perinatālo centru stiprināšana un darbs pie konsultatīvās sistēmas veidošanas prenetālo iedzimto patoloģiju precizēšanai, iesaistot reģionālos perinatālos centrus.
  • Mātes mirstības konfidenciālās analīzes sistēmas ieviešana un perinatālās mirstības audita sistēmas izveide;
  • Grūtnieču aprūpes vadlīniju aktualizācija un izstrāde;
  • Organizēt informatīvus pasākumus grūtniecēm un jaunajiem vecākiem par zīdīšanu un bērnu drošību.

Informācija no: http://www.vm.gov.lv
Attēls: http://www.sxc.hu

This Post Has One Comment

Atbildēt

×
×

Cart